herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rusza sezon Retro Ligi

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Za nami losowanie grup Retro Ligi sezonu 2020. W wydarzeniu, które odbyło się 24 lutego w siedzibie Muzeum Sportu w Warszawie wzięła udział również delegacja dzierżoniowskiej Lechji Lwów.

Przedstawiciele Mistrza Polski 2019 mieli okazję spotkać legendę polskiej piłki pana Andrzeja Strejlaua, który był jedną z osób prowadzących losowanie. W jego wyniku nasza drużyna trafiła do grupy A w której zmierzy się z zespołami WKS 37 pp z Kutna i WKS 10 pp z Łowicza. Grupę B tworzą zespoły WKS Grodno z Kozienic, Śmigłego Wilno z Warszawy oraz beniaminek Retro Ligi drużyna Hakoah Będzin.

Pierwszy mecz Lechja rozegra w gościnnym Kutnie 28 lub 29 marca. Pierwszy mecz w Dzierżoniowie odbędzie się z kolei 25 lub 26 kwietnia a naszym rywalem będzie drużyna z Łowicza.

Przypomnijmy, że projekt Retro Liga skupia drużyny odtwarzające przedwojenne, nieistniejące już dziś kluby piłkarskie, które swą działalność zakończyły wraz z wybuchem II Wojny Światowej. Członkowie dzierżoniowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty, z racji związków naszego miasta z Lwowem i Kresami II RP, postanowili występować w nim w barwach najstarszego polskiego klubu piłkarskiego czyli lwowskiej Lechji. W ubiegłym sezonie, nie odnosząc porażki (bilans 6 zwycięstw i 2 remisy) zasłużenie zdobyli tytuł Mistrzów Polski Retro Ligii.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania Lechitom w nowym sezonie oraz do śledzenia naszych poczynań na profilu FB: LKS Lechja Lwów – futbolowa rekonstrukcja historyczna.