herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Siedem tras rowerowych w powiecie. Za ich pokonanie nagrody rzeczowe

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mieszkańców powiatu, którzy wolą aktywne spędzanie wolnego czasu zapraszamy do zwiedzania go z siodełka roweru. Na terenie powiatu wyznaczonych jest siedem tras rowerowych o zróżnicowanej długości i trudności. Dla osób, które przejadą kilka tras, przewidziano nagrody rzeczowe.

Trasy rowerowe mają od 10 do 30 km, ale też różne stopnie trudności – niektóre przeznaczone są dla całych rodzin, inne nadają się tylko dla osób z dobrą kondycją, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie trasy są dobrze oznakowane. Informacje o trasach wraz z ich mapami znajdują się na stronie internetowej powiatu w dziale Dla Turysty, zakładce Trasy Rowerowe.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przejechać jedną trasę, za co można otrzymać znaczek okolicznościowy. Za pokonanie czterech tras przysługuje upominek, a za zaliczenie następnych trzech – nagroda rzeczowa.

Dowodem przejechania trasy jest wykonanie na niej co najmniej dwóch zdjęć w różnych charakterystycznych punktach i pokazanie ich (nie trzeba wywoływać, wystarczy gdy będą w telefonie lub w innym urządzeniu) w siedzibie Starostwa w Dzierżoniowie – Rynek 27, pokój nr 207. Tam również można odebrać ulotkę, mapę z trasami rowerowymi i uzyskać dodatkowe informacje.

W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło 48 osób, z czego 32 przejechały cztery trasy, a 14 – siedem tras. Te osoby, którym nie udało się wówczas przejechać wszystkich tras, mogą w tym roku pojechać jedynie na te brakujące. Najważniejsze, aby wyjść z domu i skorzystać z pięknej pogody.

Szczegóły na temat tras rowerowych i mapki

Pierwszą osobą, która odebrała już nagrodę w tym roku był Paweł Kępka z Bielawa. Gratulujemy i czekamy na kolejnych rowerowych turystów.

rowerem przez powiat