herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sowi Bieg – konferencja prasowa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

11 lutego odbyła się konferencja prasowa, która w całości została poświęcona tegorocznemu, niesamowitemu wydarzeniu sportowemu, jakim jest Sowi Bieg!

Impreza, która odbędzie się 7 czerwca w powiecie dzierżoniowskim, zapowiada się jako prawdziwa gratka dla fanów biegania. Trasa biegu wyniesie 12 kilometrów i przebiegać będzie z Dzierżoniowa, przez Pieszyce do Bielawy.

We wtorkowej konferencji prasowej wzięli udział przedstawiciele organizatorów wydarzenia, czyli: wicestarosta Andrzej Bolisęga, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna Enozel, zastępca burmistrza Bielawy Aleksander Siódmak, dyrektor OSiR Bielawa Marcin Samul, przedstawiciele Bielawskiej Akademii Biegania Adam Domagała i Roman Trocha.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli sponsorzy imprezy – przedstawiciel sponsora tytularnego GE Aviation, a także przedstawiciele firm Broen, Cooper Standard i Piwo Sowie.
W trakcie konferencji omówiono szczegółowo przebieg imprezy, w tym organizację startu w Dzierżoniowie, punktu kontrolnego w Pieszycach, a także mety i miasteczka biegu w Bielawie. Zaprezentowano również elementy pakietu startowego, który otrzyma każdy uczestnik biegu, w tym medale, koszulki, kominy i czapki.
Przedstawiono także oficjalny spot promujący czerwcowe wydarzenie.

Co ważne Sowi Bieg praktycznie od pierwszej zapowiedzi cieszy się dużą popularnością. Obecnie zarejestrowanych uczestników jest już 475 z ponad 100 miast z całej Polski.
Tym, którzy się jeszcze nie zdecydowali przypominamy, że tylko do końca lutego obowiązuje promocyjna opłata startowa w kwocie 30 zł.

A więc nie zwlekaj i zapisz się już dziś – ZAPISY ONLINE.
Więcej na temat Sowiego Biegu w wydarzeniu na Facebooku.