herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Spotkanie z Bukowińskim folklorem już po raz 30.

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przepiękne kolorowe stroje i skoczna, radosna muzyka rodem z pogranicza Ukraińsko–Rumuńskiego - to wszystko i wiele więcej już za kilkanaście dni zawita na Ziemi Dzierżoniowskiej.

Powiat Dzierżoniowski, jako współorganizator, zaprasza 24. i 25. sierpnia na jeden największych festiwali kultury huculskiej – 30. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”.

Podczas imprezy zaprezentuje się łącznie dziewiętnaście zespołów z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski. Tegorocznymi gwiazdami Bukowińskich Spotkań będą między innymi: Zespół Turnioki prezentujący góralski folk-rock oraz według muzykologów niekwestionowanie „najlepsza huculska kapela jaka kiedykolwiek istniała” – Karpacka Tajstra z Ukrainy.

Festiwal zacznie się w sobotę 24 sierpnia o godzinie 14:00 w Dzierżoniowie. Drugi dzień wydarzenia został połączony z Dożynkami Gminy Dzierżoniów, które rozpoczną się w Dobrocinie od godziny 14:00 korowodem dożynkowym.

Organizatorami imprezy są Gmina Dzierżoniów, Miasto Dzierżoniów, Powiat Dzierżoniowski, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile oraz Fundacja Slawistyczna w Warszawie.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego, a patronatem honorowym objęli go między innymi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.