herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Starosta Dzierżoniowski przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dziś, 17 grudnia harcerze z 6. DHNS „ Czarne stopy” działającym przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej im. ks. J. Twardowskiego pod opieką Sylwii Wilk przekazali Staroście Dzierżoniowskiemu Grzegorzowi Kosowskiemu latarenkę zawierającą Betlejemskie Światło Pokoju.

Starosta Dzierżoniowski pozuje do zdjęcia z latarenką zawierająca Betlejemskie Swiatełko pokoju oraz harcerzami "Czarne stopy"

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku w Austrii. Od 1991 roku Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerze otrzymują światełko od słowackich skautów i przekazują je dalej na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.
Betlejemska sztafeta jest międzynarodowym znakiem pokoju i wyrazem dążenia do wzajemnego zrozumienia i pojednania. Tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło Nadziei”. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże stawić czoła wyzwaniom.