herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Święto Policji w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W polskiej Policji służy obecnie około sto tysięcy funkcjonariuszy. 22 lipca z okazji obchodów Święta Policji, 63 z nich, służących w Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody.

Polska Policja Państwowa powstała w 1919 roku na mocy ustawy o policji państwowej z dnia 24 lipca 1919 roku. Jest to formacja, która od początku stoi na straży prawa i porządku, a także dba o bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Tegoroczne obchody sto pierwszej rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej, były okazją do uhonorowania kilkudziesięciu funkcjonariuszy nominacjami na wyższe stopnie policyjne, wręczonymi przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie młodszego inspektora Przemysława Maruta, Starostę Dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego oraz Burmistrza Miasta Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego. Funkcjonariusze, którzy otrzymali nominacje należą do korpusu oficerów (1), korpusu aspirantów (26), korpusu podoficerów (23) oraz korpusu szeregowych (13).

Z okazji sto pierwszej rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej dziękuję wszystkim funkcjonariuszom za profesjonalną i pełną poświęcenia służbę. Państwa Praca ma wpływ nie tylko na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli, ale także świadczy o profesjonalizmie i doskonałym wyszkoleniu – powiedział podczas wręczana nominacji Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.

Ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19, uroczystość odbyła się przy zachowaniu reżimu sanitarnego w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.