herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szczyt Wielka Sowa – pieczątka zawsze dostępna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Jak wiadomo szczyt Wielka Sowa zaliczany jest do Korony Gór Polski – listy 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w kraju.

Aby należeć do klubu osób, które zdobyły Koronę, należy potwierdzić swoje wejście na każdy ze szczytów. Najpopularniejszym sposobem turystów na udokumentowanie zdobycia górskiego celu jest pamiątkowa pieczątka. Do tej pory każdy kto wszedł na Wielką Sowę mógł ją otrzymać wyłącznie w czasie otwarcia wieży.

Niestety pogoda w górach często jest bardzo kapryśna, a otwarcie wieży warunkuje właśnie sprzyjająca aura. Dlatego też wiele osób, które mimo złych warunków atmosferycznych weszło na Wielką Sowę, nie mogło liczyć na pamiątkę w postaci pieczątki.

Dla turystów mamy jednak dobrą informację. Od 11 czerwca, dzięki Stowarzyszeniu „Klub Zdobywców Korony Gór Polski” oraz lokalnym pasjonatom górskiej turystyki, pieczątka na szczycie Wielka Sowa dostępna jest cały czas.

W niedalekiej odległości od wieży widokowej zamontowana została charakterystyczna niebieska budka, w której każdy kolekcjoner pamiątek po pieszych wycieczkach, może samodzielnie przystawić w swoim zeszycie lub notesie pieczątkę, dokumentującą zdobycie Wielkiej Sowy.
Zapraszamy.
foto: Sławek Szel