herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Testy na koronawirusa dla mieszkańców powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Samorządy Powiatu Dzierżoniowskiego przejmują inicjatywę w kwestii badania mieszkańców na obecność koronawirusa.

Samorząd powiatu wynajął karetkę, sfinansował obsługę personelu medycznego oraz zabezpieczył środki ochrony osobistej. Natomiast koszty testów mieszkańców poszczególnych gmin ponoszą samorządy: Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Piławy Górnej, Gminy Dzierżoniów, Niemczy i Łagiewnik.

Karetka ma jeden cel – odciążyć państwową służbę zdrowia w wykonywaniu testów na koronawirusa wśród naszych mieszkańców.

Karetka testuje już od kilku dni, szczególnie w momentach, gdy tak zwany Koronabus (dysponuje nim Wojewoda), nie nadąża z wykonywaniem testów u osób będących na listach Sanepidu. Dzięki temu na dzień dzisiejszy w powiecie dzierżoniowskim zostały wykonane testy u wszystkich osób wskazanych przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Oprócz tego warto dodać, że Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie również zleca wykonywanie testów na obecność koronawirusa wśród swojego personelu. Po to, by testy były realizowane w sposób szybki i na bieżąco, Szpital zleca je komercyjnie, czyli poza NFZ-em.

Wykonywanie testów to najlepszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa i jak wskazują fachowcy także najlepsza profilaktyka w walce z koronawirusem. W wielu przypadkach skróci to czas przebywania mieszkańców na kwarantannie, a pracownikom służb pozwoli na szybszy powrót do pracy.

Akcję zainicjowało miasto Dzierżoniów – WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEN TEMAT