herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trwają zapisy do konkursu kiszenia kapusty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Jeśli lubisz dobrą zabawę na świeżym powietrzu, a także zdrowe jedzenie, to zbierz pięcioosobową drużynę i weź udział w konkursie kiszenia kapusty podczas 9. Śląskiego Festiwalu Kapusty „Biesiadowanie w kapuście”.

Konkurs i festiwal odbędą się 6 października w Arboretum w Wojsławicach. Zgłoszenia drużyn należy składać do 2 października w Biurze Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27, pok. 304 (III piętro) lub mailowo na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

Organizator imprezy zapewnia kapustę, ale każda drużyna powinna zadbać o przyprawy oraz przyrządy potrzebne podczas jej kiszenia – garnek do odbierania wody/soku kapuścianego, ubijaczki i rękawice.

W związku z tym, że motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest średniowiecze, zachęcamy drużyny do przebrania się w stroje z epoki oraz do korzystania z rekwizytów nawiązujących do czasów średniowiecza. Przede wszystkim jednak nie wolno zapomnieć o dobrym humorze.
Śląski Festiwal Kapusty to nie tylko konkurs, ale również okazja do zabawy przy dźwiękach muzyki biesiadnej. Na scenie Arboretum zaprezentuje się dziesięć zespołów z terenu Dolnego Śląska.

Do pobrania:
Zasady konkursu
Formularz zgłoszenia