herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Turystyczna Wielka Piątka Powiatu Dzierżoniowskiego – znamy wyniki

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

14 maja zaprosiliśmy internautów do wytypowania 5 największych atrakcji naszego terenu, w ramach akcji pod hasłem Turystyczna Wielka Piątka Powiatu Dzierżoniowskiego. Celem kampanii było wyłonienie najbardziej popularnych miejsc znajdujących się na naszym terenie, którymi warto chwalić się w kraju i za granicą.

Do typowania swoich faworytów zachęcaliśmy mieszkańców, turystów i każdego, kto miał okazję spróbować uroków powiatu dzierżoniowskiego. W czasie kampanii otrzymaliśmy mailowo oraz za pośrednictwem profilu na Facebooku „Turystyczna Piątka”, wiele propozycji. Za wszystkie bardzo dziękujemy.

Po ich analizie wyłoniliśmy 5 atrakcji, które zdaniem internautów i według nas, najbardziej zachęcają do odwiedzenia powiatu dzierżoniowskiego.

Turystyczna Wielka Piątka przedstawia się następująco:
1. Wielka Sowa – najwyższy szczyt naszych gór i zarazem cel wycieczek tysięcy turystów każdego roku,
2. Jezioro Bielawskie – największa wodna atrakcja turystyczna regionu, którą w sezonie letnim odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób,
3. Arboretum Wojsławice w Niemczy –  jest od wielu lat jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu i całego Dolnego Śląska. Do ogrodu botanicznego przyjeżdżają miłośnicy przyrody z całej Polski i z zagranicy,
4. Młyn Hilberta – industrialna atrakcja dla miłośników techniki, która powstała w latach 40. XIX wieku,
5. System tras rowerowych w Powiecie Dzierżoniowskim – 7 ścieżek rowerowych zlokalizowanych w różnych miejscach powiatu, które łączą się z górskimi ścieżkami w ramach Strefy MTB Sudety. Atrakcja dedykowana entuzjastom aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Podczas realizowanych akcji promocyjnych, Powiat Dzierżoniowski będzie kładł szczególny nacisk na promowanie atrakcji, które znalazły się w Turystycznej Wielkiej Piątce. Oczywiście nie będziemy zapominać o pozostałej ofercie, której przecież w powiecie dzierżoniowskim nie brakuje.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i zgłosili swoje propozycje.