herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Turystyczny weekend z Pieczonym Ziemniakiem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W najbliższą niedzielę Starosta Dzierżoniowski zaprasza wszystkich do udziału w 23. Powiatowym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. W związku z tym przypominamy kilka organizacyjnych informacji.

Uczestnicy 23. Rajdu Pieczonego Ziemniaka mają do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności. Każdą z nich pokonają pod okiem licencjonowanego przewodnika.

  • MUFLONIK
    Trasa krótka (około 7 kilometrów) o niskim poziomie trudności, którą polecamy między innymi dla rodzin z dziećmi. Start odbędzie się z Ostroszowic o godzinie 11.30.
  • MUFLON
    Trasa dłuższa (około 10 km), której poziom trudności jest nieco wyższy. Start z ostatniego przystanku w Kamionkach o godz. 10.00.
  • SUPER MUFLON
    Najdłuższa i najbardziej wymagająca trasa wiodąca przez Wielką Sowę i Kalenicę, licząca ponad 17 km o nazwie „Super Muflon”, wystartuje o godz. 7.30 z ostatniego przystanku w Rościszowie.

Meta wszystkich tras zaplanowana została na Leśnym Dworku w Bielawie, gdzie odbędzie się finał 23. Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Na wszystkich uczestników rajdu będzie czekać ciepły posiłek, pieczone ziemniaki i szereg atrakcji dla najmłodszych. W tym liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi m. in. przez Nadleśnictwo Świdnica, które objęło patronatem 23. Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka.

Aby zapisać się na wybraną trasę wystarczy przyjść na start około 15 minut przed wyruszeniem. Karty uczestnika wraz z okolicznościowymi przypinkami i bonami obiadowymi będą rozdawane przed startem.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Do zobaczenia w niedzielę!