herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Uwaga! Nadchodzi fala upałów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od dziś do końca tygodnia w całym kraju prognozowane są wysokie temperatury, dochodzące nawet do 37 °C. IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie meteorologiczne na dwa najbliższe dni.

Biuro: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu
Zjawisko: upał
Obszar: województwo dolnośląskie
Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.08.2017 do godz. 07:30 dnia 03.08.2017
Przebieg:

W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 34°C do 37°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty z kierunków południowych. W nocy początkowo zachmurzenie małe, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po północy przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura minimalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy, po północy skręcający na zachodni. Podczas burz porywy do 80 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 32°C do 34°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. W nocy początkowo zachmurzenie małe, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po północy przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura minimalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy, po północy skręcający na zachodni. Podczas burz porywy do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w drugiej połowie nocy miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu. Spadek temperatury od 19°C; 22°C w dzień do 13°C; 15°C w nocy. Wiatr dość silny i silny, południowy i południowo-zachodni, w drugiej połowie nocy skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza we wschodniej połowie regionu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Podczas burz porywy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza we wschodniej części regionu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Podczas burz porywy do 65 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w dzień miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura od 14°C do 16°C. Wiatr dość silny, zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Czas wydania: godz. 5:39 dnia 01.08.2017
Synoptyk: Janusz Zieliński

Przypominamy, że w trakcie upałów należy unikać nasłonecznionych miejsc, szczególnie w godzinach 10.00 – 15.00, a jeśli już musimy wyjść na zewnątrz, to pamiętajmy o nakryciu na głowę i butelce niegazowanej wody. Upały szczególnie są niebezpieczne dla dzieci i osób starszych.

Inne porady na wypadek zagrożeń

Prognoza 5. dniowa dla Wrocławia na okres od 01.08.2017 do 05.08.2017: