herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

V Regaty Żeglarskie „Pod Żaglami Powiatu”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski i Bielawski Klub Żeglarski "Wielka Sowa" zapraszają na V Regaty Żeglarskie "Pod Żaglami Powiatu", rozgrywane o puchar Starosty Dzierżoniowskiego.

Grafika promująca regaty

Wydarzenie odbędzie się 1 września na Jeziorze Bielawskim o godzinie 11:00. Od dzisiaj startują też zapisy uczestników, którzy chcieliby wejść w skład załóg reprezentujących gminy powiatu dzierżoniowskiego w zawodach. Zawody odbędą się pomiędzy 7 drużynami reprezentującymi gminy powiatu. Każda załoga może liczyć maksymalnie 3 osoby.

plakat z programem regat
W regatach może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który prześle zgłoszenie na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl, zawierające imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania uczestnika. Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego.
Uwaga – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszystkie załogi, które wezmą udział w regatach, mogą przejść szkolenie żeglarskie podczas Sobotnich Wacht, organizowanych przez Bielawski Klub Żeglarski „Wielka Sowa” w godzinach 11.00 – 15.00. Szkolenia prowadzić będzie wykwalifikowany sternik. Zajęcia mają na celu zaznajomienie się z akwenem i żaglówką, a także służą jako trening przed regatami.