herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

W trybie awaryjnym wznawia pracę Pogotowie Ratunkowe i Izba Przyjęć

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie robi wszystko aby jak najszybciej uporać się z trudna sytuacją wywołaną przez pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z ratowników medycznych.

Po skierowaniu na kwarantannę pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Izby Przyjęć, oddziały te zostały zamknięte 2 kwietnia.

Nie pozostało to bez wpływu na bezpieczeństwo medyczne mieszkańców, którzy w sytuacjach zagrażających życiu, byli obsługiwani wyłącznie przez zespoły ratunkowe szpitali z sąsiednich powiatów.

Dlatego też w trosce o mieszkańców, zarząd szpitala przeprowadził tymczasową reorganizację pracy. Dzięki temu, od godzin wieczornych 3 kwietnia, szpital uruchomi jeden zespół ratowniczy pogotowia. Natomiast od soboty 4 kwietnia pracę wznowi Izba Przyjęć.

Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe, które zostało zastosowane w trybie awaryjnym. Do momentu pełnego wznowienia działalności Pogotowia Ratunkowego, Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie nadal wspomagany jest w zakresie ratownictwa medycznego, przez szpitale z ościennych powiatów.

Wyniki testów na obecność koronawirusa, które zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi procedurami pracownikom poddanym kwarantannie, Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie pozna w przyszłym tygodniu.

O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować na bieżąco.