herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Weekend na rolkach w powiecie dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Tradycyjnie już przed weekendem przedstawiamy propozycję kolejnej rekreacyjnej trasy, którą możemy pokonać w te wakacje.

Tym razem, zgodnie z prośbą czytelników, proponujemy po raz pierwszy trasę dla rolkarzy. Oczywiście można się na nią wybrać również rowerem, spacerem lub uprawiając nordic walking.

Wszystkich rolkarzy z powiatu dzierżoniowskiego, niezależnie od umiejętności, zachęcamy do spróbowania swoich sił na trasie Bielawa – Pieszyce – Dzierżoniów. Przejażdżkę możemy zacząć praktycznie już od ulicy Bohaterów Getta (przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego) lub nieco dalej, przy ogrodach działkowych.

Z tego miejsca czeka nas około 4-kilometrowa wycieczka do ulicy Ogrodowej w Pieszycach. Dla osób, które nie są kondycyjnie dobrze przygotowane, polecamy w tym miejscu zawrócić na miejsce startu, ponieważ droga powrotna prowadzi lekko pod górkę.

Osoby, które chcą jechać dalej, muszą najpierw pokonać trochę trudniejszy dla rolkarzy, 200-metrowy łącznik do ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Tadeusza Kościuszki (trasa Pieszyce – Dzierżoniów). Następnie mamy już prostą i komfortową, około 3-kilometrową drogę do Dzierżoniowa. Jadąc pełną trasą w obie strony zostawimy za sobą 14 kilometrów.

Najważniejszą informacją jest to, że na proponowanej ścieżce poruszamy się w zdecydowanej większości po asfalcie, czyli nawierzchni, która najbardziej sprzyja rolkarzom. Zarówno na odcinku Bielawa – Pieszyce, jak i Pieszyce – Dzierżoniów, ustawione są punkty odpoczynku, gdzie można usiąść i na przykład napić się wody. Trasa dedykowana jest dla całych rodzin.