herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Weronika Smaczyńska zdobywa dwa medale Mistrzostw Świata Juniorek w Sumo

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Niebywałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Sumo dla Weroniki Smaczyńskiej. Zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów wywalczyła dwa medale Mistrzostw Świata.

trener

Weronice udało się zdobyć brązowy medal w walkach indywidualnych w kat. +75kg oraz srebrny w walkach drużynowych z Reprezentacją Polski.
Dwa medale rangi Mistrzostw Świata to dotychczas największe osiągnięcia zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów, która rozwiązała worek z medalami rangi tych zawodów.

Wyjazd Weroniki na tegoroczne mistrzostwa, które były rozgrywane w kolebce sumo – w Japonii wsparł Powiat Dzierżoniowski. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do wygranej i zdobycia aż dwóch medali.

Sama obecność w takim miejscu była niebywale wielkim przeżyciem dla młodych ludzi, utrzymanie koncentracji oraz wysokiej formy sportowej jest niebywałym trudem.

To jest bardzo udany sezon dla naszej zawodniczki, która z powodzeniem startuje w grupie juniorek ale już rywalizuje w grupie seniorek, gdzie wiemy jest spora różnica poziomu.

W tym roku w sumo Weronika ma za sobą start w Mistrzostwach Europy Juniorek – V miejsce, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy – medal srebrny oraz brązowy, Igrzyskach Europejskich – VII miejsce, Mistrzostwach Europy Seniorek – IV miejsce oraz dwa medale Mistrzostw Świata Juniorek z Tokio.

W zapasach zawodniczka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek 72kg, brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorek 72kg oraz srebrny w Mistrzostwach Polski LZS U23 72kg.

Trener zawodniczki – Norbert Warchoł, znalazł się w sztabie trenerskim Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata. 
Gratulujemy Weronice niezwykłych osiągnięć sportowych i życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej.