herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wirtualny Sowi Bieg – serce dla bohaterów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od 20 kwietnia znowu można wrócić do rekreacyjnego uprawiania sportu poza domem. Zachęcamy więc, aby zadbać o swoje zdrowie w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

Dla spragnionych aktywności fizycznej mamy świetną propozycję połączenia rekreacji z symbolicznym gestem solidarności ze wszystkimi osobami, które wspierają walkę z koronawirusem. Weźmy udział w Wirtualnym Sowim Biegu (25 – 26 kwietnia) i pokażmy serce bohaterom – medykom, służbom mundurowym, kierowcom, sprzedawcom w sklepach i innym grupom zawodowym, bez których trudno byłoby nam funkcjonować w tych chwilach.

Zapraszamy do wirtualnej edycji biegu, ponieważ nadal nie możemy biegać w grupie i ciągle musimy utrzymywać dystans między sobą. Wirtualny Sowi Bieg wystartuje w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 i zakończy się w niedzielę o godzinie 20:00.

Możecie biegać, truchtać, a nawet maszerować. Jeśli nie macie możliwości lub po prostu nie chcecie wyjść z domu na biegowy trening, zróbcie go w swoim mieszkaniu lub w ogrodzie. Nie oczekujemy od Was pokonania konkretnego dystansu, nie mówimy również ile Wasz trening powinien trwać. Tutaj liczy się dobra zabawa, pomysłowość i nasza wspólna idea pokazania serca bohaterom i podziękowania im za poświęcenie.

Żeby wziąć udział w naszej zabawie należy:
1. pod postem opublikowanym na Facebooku w wydarzeniu „Wirtualny Sowi Bieg – serce dla bohaterów”, zgłosić w komentarzu chęć udziału poprzez wpis „Wezmę udział”,
2. wziąć udział w Wirtualnym Sowim Biegu, który wystartuje w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 i zakończy się w niedzielę o godzinie 20:00 (forma indywidualnego treningu bez limitu kilometrów i czasu trwania),
3. po zakończonym biegu opublikować swoje zdjęcie z narysowanym sercem dla bohaterów. Na Wasze zdjęcia umieszczone w wydarzeniu na Facebooku „Wirtualny Sowi Bieg – serce dla bohaterów”, czekamy do niedzieli 26 kwietnia do godziny 20:00.

Uwaga, uwaga – dla pierwszych 100 osób, które na Facebooku podzielą się z nami swoimi wrażeniami z udziału w Wirtualnym Sowim Biegu (opis działania w pkt 3), mamy do rozdania 100 kominów sportowych. Będą one specjalnie dedykowane temu wydarzeniu, a jednocześnie będą stanowić świetną alternatywę dla wielorazowych maseczek, jakie wiele osób stosuje obecnie zasłaniając usta i nos.

Oczywiście przypominamy, że w miejscach publicznych nadal musimy zasłaniać usta i nos (za wyjątkiem przebywania w lasach) oraz zachowywać co najmniej dwumetrową odległość między sobą. Nie zachęcamy więc do biegania w grupach.

Jednocześnie informujemy, że organizatorzy głównej imprezy czyli Sowiego Biegu, cały czas monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce. Decyzja o tym czy i ewentualnie na jaki termin Sowi Bieg zostanie przełożony, zapadnie na początku maja. O szczegółach będziemy informować.