herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Współpraca powiatu z Bielawskim Klubem Żeglarskim „Wielka Sowa”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

26 września przedstawiciele Bielawskiego Klubu Żeglarskiego „Wielka Sowa” byli gośćmi starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli komandor Klubu Leszek Musiał oraz jego zastępca Jarosław Tatomir, rozmawiano o nawiązaniu współpracy pomiędzy powiatem dzierżoniowskim a żeglarzami, zrzeszonymi w Bielawskim Klubie Żeglarskim.

Starosta od kilku lat obserwował rozwój tego Stowarzyszenia i jest pod wrażeniem efektów jego działań. Dlatego też samorząd powiatu postanowił włączyć się w rozwój żeglarstwa na naszym terenie.

Celem wspólnych działań ma być nie tylko promocja tej dyscypliny sportu, ale także całego powiatu. Na spotkaniu ustalono, że pierwsze wspólne działania zostaną zrealizowane już w przyszłorocznym sezonie letnim.

Powiat i BKŻ „Wielka Sowa” planują zorganizować regaty na Jeziorze Bielawskim, które zostaną skierowane do mieszkańców całego powiatu dzierżoniowskiego.

Współpraca z klubem żeglarskim jest kolejnym przykładem otwierania się powiatu dzierżoniowskiego na działania podejmowane w porozumieniu z różnymi lokalnymi środowiskami.
Ostatnio informowaliśmy między innymi o nawiązaniu współpracy z KS Bielawianka – Bester, której efektem będzie Powiatowy Ośrodek Siatkarski.
O szczegółach tych działań będziemy informować na bieżąco.