herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka 2019

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Około 100 osób wzięło udział w happeningu pod hasłem „Wyroluj Raka”, zorganizowanym przez powiat dzierżoniowski dla uczczenia Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. 15 października o godzinie 19.00 wydarzenie otworzył wicestarosta Andrzej Bolisęga, witając wszystkich uczestników, którzy podjęli wyzwanie i stanęli na starcie przejazdu.

Do pokonania była trasa prowadząca od Jeziora Bielawskiego do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Co ciekawe można było pokonać tę odległość biegiem, na rolkach, czy na rowerze. Dlatego też na trasie tłumnie pojawili się członkowie Bielawskiej Akademii Biegania, ale także rolkarze i miłośnicy dwóch kółek. Jedna osoba pokonała nawet trasę konno.

Tego dnia nie tylko była dobra zabawa i rekreacja, ale także akcja profilaktyki nowotworowej, którą przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Amazonki Dzierżoniów. W happening zaangażowane były służby mundurowe – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie oraz strażnicy z bielawskiej i dzierżoniowskiej Straży Miejskiej.

Dzięki wsparciu funkcjonariuszy, wszyscy uczestnicy dotarli do mety bezpiecznie i na zakończenie mogli otrzymać pamiątkowy medal.