herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Wyroluj Raka” – na sportowo uczcijmy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Na całym świecie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przy wczesnym wykryciu choroby jest duża szansa na całkowite wyleczenie. Wykryty w zaawansowanym stadium rak piersi może być jednak nieuleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukowanie już od najmłodszych lat.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przyłącza się do różowego miesiąca i organizuje happening pod hasłem „Wyroluj Raka”, do którego zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu. 15 października włóżmy rolki, wrotki lub wsiądźmy na rowery i uczcijmy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Jedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. O bezpieczeństwo grupy zadba Powiatowa Komenda Policji w Dzierżoniowie oraz bielawska i dzierżoniowska Straż Miejska. Różowe stroje mile widziane.

Zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli masz rolki lub wrotki, albo chcesz się przyłączyć jadąc na rowerze, weź udział w naszej inicjatywie. Trasa jest bardzo przyjazna i praktycznie niemal cały czas przebiega „z górki” lub płasko. Dobra zabawa gwarantowana.

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 074 832 52 30, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

PRZEBIEG TRASY
PROGRAM IMPREZY
REGULAMIN IMPREZY