herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski zaprasza do udziału w happeningu pod hasłem „Wyroluj Raka”, który odbędzie się 20 października.

grafika promująca wyroluj raka

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie podejmowane są akcje związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów. Powiat Dzierżoniowski po raz czwarty przyłącza się do różowego miesiąca. Bądź z nami, abyśmy mogli wspólnie uczcić Europejski Dzień Walki z Rakiem.

Happening polega na pokonaniu trasy z Bielawy do Dzierżoniowa tworząc różową kolumnę uczestników. Kolumna kierowana jest wyznaczoną trasą. Tak jak w poprzednich edycjach startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Pojedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na maila: promocja@pow.dzierzoniow.pl w tytule wpisując: Wyroluj Raka. W jednym mailu można zgłosić kilka osób. Zapisy trwają do 16.10.2023 do godziny 12.00.

Uwaga uczestnicy – różowe stroje są mile widziane. Na mecie czekać będzie wiele konkursów, w tym konkurs na najlepsze przebranie.

plakat z programem Wyroluj Raka

Regulamin Wyroluj Raka

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 74 832 36 62, e- mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl.