herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

XVI Dzień Kultury Kresowej w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W sobotę 8 czerwca w Dzierżoniowie Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie zorganizowało Dzień Kultury Kresowej.

Dzierżoniów ponownie stał się miejscem spotkania z bogatą historią Kresów Wschodnich, obchodząc XVI Dzień Kultury Kresowej. Stowarzyszenie Kresowian zorganizowało to wyjątkowe wydarzenie, które połączyło mieszkańców miasta i gości w refleksji nad dziedzictwem Kresów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 11:00 w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Była to chwila, w której uczestnicy mogli oddać hołd Polakom pomordowanym na Kresach, wspominając trudne losy przodków.

Następnie w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się Biesiada Kresowa. Spotkanie to obfitowało w wyjątkowe chwile, w tym uroczyste wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla osób zasłużonych w kultywowaniu kresowego dziedzictwa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy powiatu.

Podczas biesiady nie zabrakło także występów artystycznych. Dzień Kultury Kresowej w Dzierżoniowie był nie tylko okazją do celebrowania bogatej historii Kresów, ale także ważnym momentem, który wzmacnia wspólną tożsamość i więzi międzypokoleniowe.