herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Z bezpieczeństwem na Ty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 czerwca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów skierowanych do dzieci i młodzieży pod hasłem „112 – ratuje życie” oraz „Z bezpieczeństwem na Ty”.

Do etapu powiatowego w IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „112 – ratuje życie”, zgłosiło się 16 przedszkoli z 6 gmin powiatu dzierżoniowskiego. Uczestnicy przygotowali w sumie 38 prac plastycznych, promujących numer alarmowy 112.

W ramach tej części konkursu wybrano trzy pierwsze miejsca oraz przyznano nagrody Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz Komendanta Powiatowego Policji. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Bieńkowski z Gminnego Przedszkola w Mościsku z grupy pięciolatków pod opieką Izabeli Dratwy. Drugie miejsce zajął Jakub Dechnik z Gminnego Przedszkola Publicznego w Ostroszowicach z grupy sześciolatków, pod opieką Grażyny Panońko. Natomiast trzecie miejsce zdobył Kornel Markowski z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Bielawie z grupy sześciolatków, pod opieką Marty Dudek.

Nagrodę Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej przyznano Bartoszowi Dyli z Przedszkola Publicznego „Tęczowa kraina” w Piławie Górnej z grupy sześciolatków pod opieką Alicji Jurkowskiej.

Z kolei nagrodę Komendanta Powiatowego Policji przyznano Magdalenie Lachowicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Oddział przedszkolny w Uciechowie z grupy pięciolatków pod opieką Joanny Wieruszewskiej. Wszystkie nagrodzone prace zostały przekazane do udziału w etapie wojewódzkim.

Tego dnia wręczono również nagrody w ramach trzeciej edycji powiatowego konkursu wiedzy pod nazwą „Z bezpieczeństwem na Ty”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a do udziału w nim zgłosiło się 8 szkół średnich z powiatu dzierżoniowskiego. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym. W pierwszym etapie swoją wiedzę zaprezentowało 119 uczniów, spośród których wyłoniono 3 najlepszych uczestników.

W etapie powiatowym, który odbył się 31 maja w dzierżoniowskim Starostwie, udział wzięło 24 najlepszych uczniów ze szkół średnich. Pierwsze miejsce (z liczbą 43 punktów na 45 możliwych), zajęła Zofia Janicka z I LO im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie. Drugie miejsce (z liczbą 42 punktów) zajęła Natalia Kusiak z I LO im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie, a trzecie miejsce zdobyła (z liczbą 40 punktów) Zuzanna Okońska z I LO im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie.
Opiekunem laureatek jest Mirosław Pęczuła.

Najlepszą szkołą w konkursie okazało się I LO im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie. Łącznie drużyna zdobyła 125 punktów. Organizatorem konkursów był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.