herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Za nami Wyroluj Raka 2022 – Memoriał Anny Grochowiny

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski po raz kolejny przyłączył się do różowego miesiąca i 14 października zorganizował happening pod hasłem „Wyroluj Raka”.

W tym roku happening miał charakter memoriału dla uczczenia pamięci Anny Grochowiny – prezeski Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” w Dzierżoniowie, która w ostatnim czasie przegrała walkę z chorobą nowotworową.

W akcji wzięło ponad 100 osób w różnym wieku, którzy wystartowali na rolkach, rowerach, hulajnogach, deskorolkach oraz biegiem. Wśród obecnych byli także przedstawiciele stowarzyszeń, takich jak: Stowarzyszenie Kobiet Amazonki Dzierżoniów, Bielawska Akademia Biegania oraz Dzierżoniowska Rada Kobiet. Wydarzenie otworzył wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Różowa kolumna pokonała blisko dziesięciokilometrową trasę z Bielawy do Dzierżoniowa. Był to wieczór pełen dobrej, sportowej zabawy i rekreacji, ale także stanowił okazję do wspomnienia śp. Anny Grochowiny.
Był też czas na rozmowę o tym, że warto dbać o siebie i wykonywać badania profilaktyczne w kierunku wykrycia nowotworów.

Ogromne brawa i gratulacje należą się wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i zdecydowali się pokonać około 10 km dla uczczenia Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi.
Szczególne podziękowania dla:
– Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Dzierżoniów,
– Dzierżoniowskiej Rady Kobiet,
– Bielawskiej Akademii Biegania,
– Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie,
– Komendy Powiatowej Policji,
– Straży Miejskiej Bielawy,
– Straży Miejskiej Dzierżoniowa,
– Służb medycznych,
– Społeczności szkolnej Zespół Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie.

Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.