herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zawodowa gala boksu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zapraszamy na Tymex Boxing Night 11, który odbędzie się 7 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Podczas gali czeka na kibiców boksu wiele ciekawych pojedynków. Ewa Brodnicka stoczy swoją ósmą walkę mistrzowską w karierze. Zaczynała od pojedynków o Mistrzostwo Europy, a teraz już piąty raz będzie broniła tytułu Mistrzyni Świata WBO.

Ewa Brodnicka, której promotorami są Mariusz i Marcel Grabowski, zbliża się do jubileuszowego 20. zwycięstwa w zawodowej karierze i pobicia rekordu Agnieszki Rylik.

Podopieczna trenera Gusa Currena ma na swoim koncie18 wygranych i żadnej przegranej. Poza tym aż 7 razy rywalizowała o Mistrzostwo Europy EBU i Mistrzostwo Świata World Boxing Organisation. W Dzierżoniowie zrówna się z Agnieszką Rylik, która na europejskich i światowych ringach rywalizowała 8 razy o najważniejsze pasy, w latach 2000-2004.

Kolejne bardzo ciekawe wyzwanie czeka Damiana „Wrzosa” Wrzesińskiego (18-1-2, 5 KO), który będzie bronił pasa Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii lekkiej. Pięściarz pochodzący z Poznania, celuje w zawodowe Mistrzostwo Europy, ma 5 wygranych z rzędu, a jedyną porażkę – niejednogłośnie na punkty – poniósł niecałe 3 lata temu w Belgii.

Wydarzeniem gali „Tymex Boxing Night 11” w Dzierżoniowie będzie debiut na polskim ringu Niemca o tureckich korzeniach Sahan Aybay. Nowy bokser grupy Tymex do tej pory wygrywał w Niemczech, a od niedawna trenuje we Wrocławiu. Bilans walk w wadze średniej ma imponujący, bowiem tylko 7 z jego 9 rywali dotrwało do końca potyczki.