herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zima w Górach Sowich? Biegówki!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kilka tygodni temu zima na całego zawitała w Góry Sowie i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej. Śniegu przybywa z dnia na dzień, a dzięki temu wszyscy miłośnicy biegówek mogą już zakładać narty i korzystać z wyznaczonych w górach tras.

Zgodnie z prognozami, do weekendu śniegu ma jeszcze dosypać, a z naszych informacji wynika, że już dziś na trasach pojawi się też ratrak, który przygotuje specjalne ślady dla nart. Wszyscy amatorzy spragnieni biegowego szusowania mogli do dziś biegać stylem łyżwowym lub po śladach stworzonych przez innych biegaczy. Po dzisiejszym przejeździe ratraka okaże się czy śniegu jest wystarczająco by móc w odpowiedni sposób przygotować profesjonalne ślady dla biegówek.

Aktualne warunki pogodowe oraz komunikaty dotyczące tras narciarstwa biegowego w Górach Sowich sprawdzać można na facebookowym profilu Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego. Można tam również przeczytać komentarze innych biegaczy, a także napisać swoje spostrzeżenia.

W internecie znajdują się też elektroniczne wersje tras biegowych z opisem każdej z nich oraz opcją pobrania na urządzenie GPS.

– Trasa Nietoperz: https://ridewithgps.com/routes/35006220
– Trasa Niedźwiedź: https://ridewithgps.com/routes/35006090
– Trasa Lis: https://ridewithgps.com/routes/35006140
– Trasa Sowa: https://ridewithgps.com/routes/35006184
– Trasa Sokół: https://ridewithgps.com/routes/35006557

Wszystkim życzymy wspaniałego odpoczynku w Górach Sowich.