herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

100-lat GE Aviation – uroczyste obchody

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

12 lipca 2019r. na terenie firmy GE Aviation odbyły się uroczyste obchody 100-lecia firmy.

Firma GE Aviation (wcześniej Unison Poland) jest częścią korporacji GE Aviation, produkującej silniki odrzutowe do samolotów cywilnych i militarnych. Zakład w Dzierżoniowie zajmuje się produkcją komponentów, które są montowane w tych właśnie silnikach. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, zatrudniając dziś już ponad 300 osób. Jakość jest znakiem rozpoznawczym firmy, a najważniejszym czynnikiem jej rozwoju – ludzie. Jako firma odpowiedzialnego biznesu angażuje się również w działania wspomagające lokalną społeczność.

W uroczystych obchodach, które odbyły się 12 lipca 2019 r. w Dzierżoniowie udział wziął starosta dzierżoniowski Grzegorz Kossowski, a także zastępca burmistrza Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch, burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel, wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski jak i wielu innych znamienitych gości.

Firma może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami, a dbałość o szczegóły i stawianie jakości na pierwszym miejscu to jej znak rozpoznawczy.

Podczas uroczystości zainaugurowano również nawiązaną niedawno współpracę firmy GE Aviation z UKS Lechią Dzierżoniów i pomoc ze młodym piłkarzom. Współpraca może okazać się kolejnym sukcesem firmy, biorąc pod uwagę fakt, że jednym z wychowanków UKS Lechii jest Krzysztof Piątek.