herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Aktywny weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Aby pomóc Wam zaplanować weekend na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej, jak co tydzień przygotowaliśmy weekendowy rozkład jazdy.

Zaczynamy w piątkowy wieczór o godz. 19:00 spotkaniem z Tolkienowskim Śródziemiem na XXI Tolk-Folk w Bielawskim MOKiSie

W sobotę również zapraszamy do Bielawy. Tam od 15:00 Break King Bielawa 2019 – zawody break dance o nagrodę Burmistrza Miasta Bielawa, a wieczorem po godz. 21:00 Fontanna DISCO, czyli występy artystyczne zaproszonych gości. Wystąpią: Freaky Boys, Casandra i Dbomb.

Dla wszystkich chcących nauczyć się tego, co tancerze breakdance pokazują podczas swoich występów, w niedzielę o godz. 15:00 Dzierżoniowski Rynek zamieni się w arenę ćwiczeń i warsztatów tanecznych. Na Break Dance Show pojawią się gwiazdy z Warszawy, Meksyku i Ukrainy oraz lokalni mistrzowie break dance.

Ci, którym z weekendowymi wojażami z tańcem i głośną muzyką w tle nie po drodze, w niedzielny wieczór mogą wybrać się do Bielawskiego Parku Miejskiego na III Wieczór Poetycko-Muzyczny. Spotkanie z poetami i muzykami rozpocznie się o godzinie 19:00 na parkowej scenie.

 

Dzierżoniów zaprasza również w każdy wakacyjny piątek na cykl wydarzeń pod wspólnym tytułem „Coolturaln Piątek

Ponadto na wszystkich miłośników aktywnej turystyki czekają szlaki turystyczne Gór Sowich oraz trasy rowerowe powiatu dzierżoniowskiego.