Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Aktualności kultura, sport i turystyka

Aktywny weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

Aby pomóc Wam zaplanować weekend na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej, jak co tydzień przygotowaliśmy weekendowy rozkład jazdy.

Zaczynamy w piątkowy wieczór o godz. 19:00 spotkaniem z Tolkienowskim Śródziemiem na XXI Tolk-Folk w Bielawskim MOKiSie

W sobotę również zapraszamy do Bielawy. Tam od 15:00 Break King Bielawa 2019 – zawody break dance o nagrodę Burmistrza Miasta Bielawa, a wieczorem po godz. 21:00 Fontanna DISCO, czyli występy artystyczne zaproszonych gości. Wystąpią: Freaky Boys, Casandra i Dbomb.

Dla wszystkich chcących nauczyć się tego, co tancerze breakdance pokazują podczas swoich występów, w niedzielę o godz. 15:00 Dzierżoniowski Rynek zamieni się w arenę ćwiczeń i warsztatów tanecznych. Na Break Dance Show pojawią się gwiazdy z Warszawy, Meksyku i Ukrainy oraz lokalni mistrzowie break dance.

Ci, którym z weekendowymi wojażami z tańcem i głośną muzyką w tle nie po drodze, w niedzielny wieczór mogą wybrać się do Bielawskiego Parku Miejskiego na III Wieczór Poetycko-Muzyczny. Spotkanie z poetami i muzykami rozpocznie się o godzinie 19:00 na parkowej scenie.

 

Dzierżoniów zaprasza również w każdy wakacyjny piątek na cykl wydarzeń pod wspólnym tytułem “Coolturaln Piątek

Ponadto na wszystkich miłośników aktywnej turystyki czekają szlaki turystyczne Gór Sowich oraz trasy rowerowe powiatu dzierżoniowskiego.


Więcej na ten temat: