herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

11 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji trafi do gmin powiatu dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Firma PFO Vetos-Farma przekazała w formie darowizny na rzecz powiatu dzierżoniowskiego, a także wszystkich gmin z naszego terenu, ponad 11 tysięcy litrów płynu dezynfekcyjnego.

Umowę w tej sprawie podpisali starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz przedstawiciele firmy – prezes Piotr Okoniewski oraz wiceprezes Jakub Okoniewski.
Wartość przekazanego przez przedsiębiorstwo płynu to około 100 tysięcy złotych, więc jest to ogromna pomoc dla samorządów powiatu, które do tej pory z własnych funduszy musiały kupować tego typu środki.

Starosta dziękując przedstawicielom firmy za wsparcie powiedział między innymi: „Tak duża ilość płynu dezynfekcyjnego, którą przekazali Państwo dla wszystkich gmin naszego powiatu, ma nie tylko wartość finansową, ale także społeczną. Państwa postawa jest znakomitym przykładem bezinteresownej pomocy i jednoczenia sił w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa”.

Płyn do dezynfekcji, który jeszcze w tym tygodniu trafi do samorządów, pozwoli zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Pomoc udzielona przez firmę PFO Vetos-Farma jest jednym z wielu przykładów bezinteresownego wsparcia okazanego przez przedsiębiorców, a także mieszkańców naszego powiatu. Osoby te pokazały wielkie serce w obliczu panującej obecnie pandemii, za co należą się im ogromne podziękowania.