herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rajd Granica z udziałem Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Hufiec ZHP Ziemi Dzierżoniowskiej jest współorganizatorem Rajdu Granica, ogólnopolskiego rajdu harcerzy. W ciągu kilku dni uczestnicy przemierzą górskie szlaki Karkonoszy, następnie spotkają się w Szklarskiej Porębie. Liczba uczestników zwiększa się z roku na rok, obecnie w rajdzie weźmie udział około 1100 harcerzy.

zdjęcie przedstawiające harcerzy

Specjalnie dla nich przygotowano 10 różnych wariantów tras, których pokonanie wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego. W imprezie biorą udział zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, harcerze NS z całej Polski, głównie z województwa dolnośląskiego.

Harcerze z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej przejdą trasę piątą i w ciągu trzech dni (12-14 września) pokonają po górach około 62 km. Podczas rajdu nasi harcerze wcielą się w życie plemion indiańskich.

Trzydniowa tułaczka po wzgórzach Karkonoszy pozwoli na nowo spojrzeć na rdzenną ludność Ameryki Północnej oraz na ich sposoby radzenia sobie z trudnościami życia codziennego. Podróż pokaże również uczestnikom jak pomysłowi byli Indianie.