herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: lipiec 2019

Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego

Przez żołądek do serca. Nie tylko w kwestii miłości między ludźmi ale też jeśli mówimy o geografii. Kuchnia i jej tajemnice pozostawiają niezatarty ślad w naszej pamięci i stanowią nieodłączną część poznawania nowych miejsc.

Uwaga w powiecie dzierżoniowskim pojawiły się próby oszustw metodą „na wnuczka”

Bardzo szybko zyskująca na popularności metoda „na policjanta” jest modyfikacją znanej i często stosowanej wcześniej metody „na wnuczka”:

1 sierpnia w powiecie dzierżoniowskim – gdzie można uczcić pamięć Powstańców?

1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W każdej gminie powiatu dzierżoniowskiego, usłyszeć będzie można sygnały alarmowe, które zostaną wyemitowane o godzinie 17.00.

Bezpłatne leczenie i profilaktyka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie informuje, że w sierpniu na terenie powiatu dzierżoniowskiego będzie stacjonował DENTOBUS.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Publikujemy prognozę pogodową przygotowaną przez Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Zobacz zapowiedzi sierpniowych wydarzeń w powiecie dzierżoniowskim

Połowa wakacji za nami, ale dobra wiadomość jest taka, że mamy jeszcze cały sierpień, aby skorzystać z atrakcji i wydarzeń, które czekają w powiecie dzierżoniowskim.

Kolej jest Kobietą

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza wszystkich do udziału w otwartym konkursie fotograficznym. W tym roku organizatorzy czekają na zdjęcia, które w najciekawszy sposób pokażą związki i relacje kobiet i kolei.

Plenerowa zumba w powiecie dzierżoniowskim

Jak dobrze zacząć tydzień aktywnie i z nową energią. Z pewnością każdy, kto wziął udział w poniedziałkowym treningu zumby na terenie Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie, czuje się zrelaksowany i pełen chęci do działania.

Ostrzeżenie meteorologiczne o upałach i burzach z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o możliwości wystąpienia na terenie powiatu dzierżoniowskiego burz z gradem (2 stopień) oraz upałów (2 stopień).

Regałowisko 2019 – wiemy już kto zagra podczas festiwalu

Już za kilkanaście dni szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników jamajskich rytmów. Od 8 do 10 sierpnia po raz kolejny zagości w Bielawie festiwal Regałowisko. Patrząc na wykonawców, którzy zagrają na scenach muzycznego wydarzenia, zapowiada się naprawdę dobra zabawa nad Jeziorem Bielawskim.

Siódmy zawodnik mistrzostw świata w pływaniu z powiatu dzierżoniowskiego

Paweł Juraszek wywalczył siódme miejsce w finale na 50 m stylem dowolnym w pływackich mistrzostwach świata w Gwangju. W Korei Południowej pływak z Dzierżoniowa uzyskał w finałowym starcie czas 21.67.

Strefa MTB Sudety z tytułem Najlepszego Produktu Turystyki Rowerowej

Polska Organizacja Turystyczna doceniła Strefę MTB Sudety, przyznając jej zaszczytny tytuł Najlepszego Produktu Turystyki Rowerowej w Polsce. Tym samym Strefa MTB Sudety, której trasy przebiegają między innymi po terenach powiatu dzierżoniowskiego, znalazła się w elitarnym gronie atrakcji turystyki aktywnej, które promują nasz region i kraj w Europie.