herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Archiwum: kwiecień 2023

zdjęcie uczniów w czapkach absolwenta

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych szkół ponadpodstawowych

28 kwietnia w liceach ogólnokształcących i technikach powiatu dzierżoniowskiego odbyły się uroczystości, w których głównymi bohaterami byli uczniowie kończący etap kształcenia w wybranych przez siebie szkołach średnich.

grafika promująca akcję "Wywieś flagę"

Wywieś flagę 2 maja

Dzień Flagi, obchodzony 2 maja, został ustanowiony w 2004 roku. Z tej okazji "Niepodległa" zachęca do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia polskiej flagi 2 maja, zrobienia zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Zdjęcie licznej widowni zgromadzonej na uroczystości

Jubileusz 25-lecia Szkół Niepublicznych w Bielawie

26 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie odbyła się uroczystość 25-lecia Niepublicznych Szkół w Bielawie.

zdjęcie grupowe z uroczystości

Młodzi strażacy z powiatu dzierżoniowskiego złożyli przysięgę

22 kwietnia w Piławie Górnej młodzi strażacy z młodzieżowych jednostek OSP z terenu powiatu dzierżoniowskiego złożyli przysięgę.

Zdjęcie Dzierżoniowa z lotu ptaka

Zmiany w utrzymaniu dróg wojewódzkich na terenie powiatu dzierżoniowskiego

Od 1 maja 2023 roku utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie powiatu dzierżoniowskiego nie będzie zajmował się już Zarząd Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie.

zwycięzcy z medalami na podium

Weronika Smaczyńska z dwoma medalami Mistrzostw Europy

W dniach 21-23 kwietnia w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo w grupie wiekowej Juniorów U20 oraz grupie młodzieżowców U23. W składzie reprezentacji Polski znalazła się zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów Weronika Smaczyńska.

wiceprzewodniczący Rady Powiatu i wicestarosta z laureatkami konkursu Młodzież na Dzień Ziemi

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

25 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Na początku obrad odbyło się wręczenie nagród reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie za zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska 2023.

młodzież z banerami przed budynkiem starostwa

Młodzieżowy Zespół Doradczy na Dzień Ziemi

W piątek 21 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Ziemi, Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego zorganizował happening na dzierżoniowskim rynku.

grafika z napisem Wyniki konkursu Młodzież na Dzień Ziemi

Wyniki konkursu „Młodzież na Dzień Ziemi”

Do konkursu zgłoszono 5 prac, które zostały wykonane przez uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Prace konkursowe zostały przygotowane z materiałów z recyklingu, przedmiotów niepotrzebnych, którym nadano drugie życie.

dzieci na scenie podczas programu artystycznego

Konferencja „Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi”

20 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piławie Górnej odbyła się V Konferencja Gmin Ziemi Dzierżoniowskiej "Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi".

zdjęcie z przemówienia podczas otwarcia uroczystości

Wyjątkowy Dzień Kombatanta

20 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Kombatanta.

zdjęcie budynku przy ul. Krasickiego 36 w Dzierżoniowie

Wykaz nieruchomości Powiatu Dzierżoniowskiego przeznaczonej do oddania w użyczenie do 3 lat

Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Dzierżoniowskiego przeznaczonej do oddania w użyczenie do 3 lat, dotyczący części nieruchomości gruntowej zabudowanej oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 355/2 obręb Centrum w Dzierżoniowie