herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

22 Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w tę niedzielę zapraszamy na Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka. Będzie to 22 edycja tego turystycznego święta. Po raz pierwszy jednak uczestnicy będą mieli okazję przejść innymi trasami niż dotychczas.

TRASY
Na ten rok zaplanowane zostały aż trzy trasy. Pierwszą z nich jest „Muflonik” o długości 7 kilometrów i niskim poziomie trudności, która jest idealna dla rodzin z dziećmi. Start odbędzie się o godzinie 12:00 w Ostroszowicach (skręt na Wiatraczyn).

Drugą trasą jest „Muflon” licząca około 10 kilometrów i posiadająca średni stopień trudności. Start zaplanowano w Kamionkach przy ostatnim przystanku autobusowym o godzinie 10:30.

Przygotowana została również trasa dla osób bardziej wysportowanych, które chcą sprawdzić swoją wytrzymałość i kondycję. Trasa o nazwie „Super Muflon” jest najdłuższa (około 17 kilometrów) i rozpoczyna się w Rościszowie o godzinie 8:00 (ostatni przystanek autobusowy).

Meta Rajdu znajduje się w okolicach Leśnego Dworku w Bielawie. Przejście każdą z tras poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy PTTK.

ATRAKCJE DODATKOWE
Na mecie Rajdu na uczestników będzie czekała tradycyjnie gorąca grochówka, chleb ze smalcem oraz ziemniaki pieczone w ogniskach. Dodatkowo dla dzieci i dorosłych będą przygotowane gry, konkursy oraz zabawy integracyjne:

1. Poszukiwania ukrytych ziemniaków

2. Gorący ziemniak

3. Konkurs na ziemniaczanego stworka w dwóch kategoriach: – figurki zrobione w domu – figurki zrobione na miejscu

4. Konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka

5. Ziemniaczany quiz o ziemniaku

6. Męski Ziemniaczany Konkurs – Wyścig sprawnościowo-siłowy z workiem na plecach (25kg).

7. Drużynowy wyścig w workach ziemniaczanych

8. Slalom ziemniaka.

Szczegółowe informacje o 22 Powiatowym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka można uzyskać kontaktując się z Biurem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – tel. 74 832 36 62, email: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

REGULAMIN