herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Europejski Dzień Bez Samochodu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W środę 22 września obchodzimy "Europejski Dzień Bez Samochodu", który został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dzięki temu mamy okazję przyczynić się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie emisji szkodliwych spalin.

Warto wykorzystać ten dzień aby zrezygnować z samochodu i przesiąść się na bardziej ekologiczny środek transportu. Jest to okazja by jadąc do pracy, sklepu czy poruszając się po mieście skorzystać z komunikacji miejskiej, rowerów lub po prostu się przespacerować. Dzięki temu można nie tylko pomóc przyrodzie ale także zaoszczędzić pieniądze i czas, który tracimy stojąc w korkach.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przyłącza się do akcji i zaprasza wszystkich mieszkańców do pomocy w zmniejszeniu negatywnych zmian klimatycznych oraz zanieczyszczeń środowiska.

Zachęcamy do zrobienia sobie zdjęcia w trakcie korzystania z alternatywnych środków transportu i opublikowana go pod wydarzeniem utworzonym na Facebook’u Powiatu Dzierżoniowskiego. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

Organizatorem jest Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.