herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

22 Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Ponad 350 osób pokonało trasy turystyczne w ramach 22 edycji Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Najwięcej uczestników zmierzyło się z liczącą 7 kilometrów trasą „Muflonik”, która skierowana była dla rodzin z dziećmi.

Ogromną popularnością wśród tegorocznych uczestników cieszyła się również trasa „Muflon”. Tutaj turyści musieli pokonać 10 kilometrów ścieżkami o średnim stopniu trudności. Natomiast najbardziej wymagającą trasą był „Super Muflon”, w ramach którego należało przejść około 17 kilometrów.

Turystów po ścieżkach Powiatu Dzierżoniowskiego i Gór Sowich prowadzili przewodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dzięki nim uczestnicy dużo lepiej poznali zakątki i historię naszego regionu, a także bezpiecznie dotarli na finał 22 Powiatowego Rajdu Pieczonego Ziemniaka, który w tym roku odbywał się w okolicach Leśnego Dworku w Bielawie.
Tam na uczestników czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem oraz ziemniaki pieczone w ogniskach. Dodatkowo dla dzieci i dorosłych zostały przygotowane dmuchane zamki, gry, konkursy oraz zabawy integracyjne.

Wszystkich powitał na mecie Rajdu starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, który pogratulował turystom pokonania wielu kilometrów, podziękował za rekordową frekwencję oraz zaprosił do wspólnej zabawy.

Wiele atrakcji było przygotowanych szczególnie z myślą o najmłodszych, ale nie tylko. Były między innymi poszukiwania ukrytych ziemniaków, zabawa w gorącego ziemniaka oraz konkursy na ziemniaczanego stworka i na najdłuższą obierkę z ziemniaka. Oprócz tego można było wziąć udział w ziemniaczanym quizie oraz w wyścigu z workiem na plecach. Podczas finału 22 Rajdu Pieczonego Ziemniaka dla wszystkich chętnych rozdawano bezpłatnie maseczki ochronne zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz materiały informacyjne z obszaru bezpieczeństwa (Karty ICE), które przekazał Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Imprezę w imieniu starosty dzierżoniowskiego zorganizowało Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.