herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

22 Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już 27 września spotkamy się po raz kolejny aby wspólnie spędzić czas na jednej z największych imprez turystycznych naszego regionu, czyli 22. Powiatowym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka.

Piesze wędrówki z przewodnikiem, pieczone w ognisku ziemniaki i wspaniała zabawa, to wszystko czeka na uczestników tego niezwykłego turystycznego święta. Po raz pierwszy w historii tej imprezy uczestnicy będą mieli okazję przejść innymi trasami i poznać nieco inne oblicze naszych pięknych Gór Sowich.

Na ten rok zaplanowane zostały aż trzy trasy do wyboru, tak aby każdy wybrał dla siebie poziom trudności.

Mamy trasę krótką o niskim poziomie trudności, dostosowaną również dla rodzin z dziećmi. Nazwana została „Muflonik”. Jej dystans to około 7 km, a startować będzie z Ostroszowic o godzinie 11.30.

Druga trasa, o nazwie „Muflon”, której poziom trudności jest nieco wyższy, a dystans wynosi około 10 km wystartuje z ostatniego przystanku w Kamionkach o godz. 10.00.

Najdłuższa i najbardziej wymagająca trasa wiodąca przez Wielką Sowę i Kalenicę, licząca ponad 17 km o nazwie „Super Muflon”, wystartuje o godz. 7.30 z ostatniego przystanku w Rościszowie.

Finał rajdu również odbędzie się w innym niż dotychczas miejscu. Uczestnicy rajdu spotkają się w Leśnym Dworku w Bielawie, gdzie czkać będzie ciepły posiłek, pieczone ziemniaki i szereg atrakcji dla najmłodszych.