herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

2zł od każdego dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i rozprzestrzenia się coraz bardziej. Służby Powiatu Dzierżoniowskiego również prowadzą walkę z COVID-19.

Teraz do akcji włączyli się także sami mieszkańcy, którzy zainicjowali akcję na portalu zrzutka.pl pod hasłem „2zł od każdego dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie”. Zrzutka prowadzona jest na zapewnienie pilnych potrzeb Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie w zakresie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Zbiórka realizowana jest na zakup:
·kombinezonów;
·masek klasy FFP2 lub FFP3;
·masek chirurgicznych;
·rękawiczek jednorazowych;
·defibrylatora do karetki pogotowia;
·respiratora do karetki pogotowia.

W ciągu zaledwie kilku dni akcję wsparło już blisko 400 osób, które wpłaciły łączną kwotę w wysokości ponad 20 tysięcy złotych. Do końca zbiórki pozostało 62 dni, a celem akcji jest uzbieranie 200 tysięcy złotych.

Zachęcamy mieszkańców do wspierania zrzutki nawet najdrobniejszą kwotą. Razem możemy pomóc obronić przed zarażeniem koronawirusem lekarzy, pielęgniarki i pozostały personel szpitala. Dzięki zdobytym funduszom uda się również dokonać zakupu niezbędnego sprzętu medycznego, który może uratować życie każdemu z nas. Bądźmy solidarni!