herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Adam Pachura z nagrodą Najlepszego Dziennikarza Turystycznego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto, a nawet trzeba zwiedzić. Jednym z takich wyjątkowych turystycznych zakątków są Góry Sowie, do niedawna jeszcze zupełnie nieodkryte dla turysty z Polski i z zagranicy.

Jednak dzięki wielu pasjonatom czy turystycznym stowarzyszeniom angażującym się na rzecz promocji, o naszych górach jest coraz głośniej.

Ogromną rolę w mówieniu o tym, jak piękne są Góry Sowie odgrywają także media i dziennikarze, którzy poprzez swoje relacje kreują ich wizerunek. Jedną z takich osób jest redaktor naczelny Telewizji Sudeckiej Adam Pachura – prywatnie pieszy i rowerowy turysta.

To właśnie dzięki jego serii reportaży pt „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich”, cała Polska mogła lepiej poznać nasz region. Materiał został zrealizowany na najwyższym poziomie filmowym, ale także merytorycznym.

Wielomiesięczna praca została doceniona nie tylko przez widzów, ale również przez kapitułę konkursu „Najlepszy Dziennikarz Turystyczny”, którego rozstrzygnięcie poznaliśmy podczas Ogólnopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

28 września w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów, Adam Pachura z Telewizji Sudeckiej otrzymał główną nagrodę w kategorii wideo i tytuł Najlepszego Dziennikarza Turystycznego. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ do tegorocznego konkursu zgłosiło się 128 dziennikarzy z całej Polski. Gratulujemy i czekamy na kolejne produkcje filmowe. Zachęcamy także do obejrzenia relacji z wręczenia nagród.
fot. Telewizja Sudecka