herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Biało – Czarny Geniusz Ciechowskiego”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki. W tym roku uczestnicy zaśpiewają utwory Grzegorza Ciechowskiego. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 16 listopada.

– To już piąta edycja konkursu, w którym wspominamy artystów polskich i zachęcamy młodzież do bliższego poznania ich twórczości – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Do tej pory młodzież zmierzyła się z utworami Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Jonasza Kofty i Czesława Niemena. Tym razem zadaniem uczestników będzie interpretacja utworów Grzegorza Ciechowskiego.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Do udziału w konkursie dyrektor szkoły zgłasza jednego ucznia. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 listopada.

Wszelkich informacji o konkursie udziela pracownik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Beata Stefańczyk, tel. (74) 832 18 62.

Gala konkursu odbędzie się 30 listopada w filii Miejsko–Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie przy ul. Sikorskiego 2.

Konkurs organizowany jest przez Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy współpracy MPBP oraz ZS nr 3 w Dzierżoniowie.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia