herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Biesiadowali w kapuście

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Konkursie Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście” odbył się 1 października wraz z VII Śląskim Festiwalem Kapusty w wojsławickim Arboretum. Na scenie pojawiło się ponad 160 wokalistów i muzyków.

W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów i dwa gościnnie – „Czerwona Jarzębina” z Bielawy oraz „Hołubki” z Wrocławia utworzony przy Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Onkologicznie „Różowe okulary”. Zadaniem każdego zespołu było zaprezentowanie trzech piosenek biesiadnych, w tym jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty, co miało być podkreśleniem charakteru imprezy.

Wszystkie występy będzie oceniało jury w składzie: Alicja Hromada, Jadwiga Horanin i Tomasz Dymny. Pod uwagę był brany: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, walory muzyczne, interpretacja utworów, sposób prezentacji na scenie oraz ogólny wyraz artystyczny. Za najlepszy występ jurorzy uznali koncert zespołu z Pszenna (powiat świdnicki) „A to heca”. Zespół został nagrodzony pucharem pełnym brukselki oraz nagrodą pieniężną w wysokości 400 zł. Natomiast wszystkie inne zespoły otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy współpracy z Arboretum w Wojsławicach i Niemczańskim Ośrodkiem Kultury.