Trwają prace związane z budową drogi pieszo-rowerowej łączącej Pieszyce z Piskorzowem. Powstająca droga o długości ponad 2 kilometrów znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Dotychczas zrealizowano między innymi prace geodezyjne, roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew, odwodnienie i większą część podbudowy drogi oraz kanalizację deszczową. Planowany termin zakończenia inwestycji to 10 października 2026 roku.

Koszt inwestycji wynosi 3.965 390,64 zł, a dofinansowanie sięga 2.515 136,53 zł. Budowa realizowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska Działanie 3.1 Ekotransport miejski i podmiejski – ZIT.
Do zakończenia inwestycji pozostało wykonanie niewielkiej części obrzeży betonowych i podbudowy drogi, oświetlenia, budowę miejsca obsługi rowerzystów wraz z wyposażeniem, a także nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej oraz zjazdów.
POWIAT 
