herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Deszcz medali reprezentantów Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Znakomite wyniki osiągnęli w ostatnich dniach zawodnicy sztuk walki z powiatu dzierżoniowskiego. 25 i 26 września odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek, w których wzięły udział zapaśniczki reprezentujące UKS Iron Bulls Bielawa i MULKS Junior Dzierżoniów.

Złoty medal i tym samym tytuł Mistrzyni Polski Juniorów wywalczyła Sylwia Martyka w kategorii do 53 kg. Srebrny medal zdobyła Karolina Kozłowska (68 kg), a brązowy medal przypadł w udziale Adeli Przybylak (57 kg). Był to kolejny świetny występ reprezentantów zapaśniczych klubów z Powiatu Dzierżoniowskiego, który potwierdził ich miejsce w ścisłej czołówce kraju.

Doskonały występ zanotowali również zawodnicy Bebson Bielawa w X Pucharze Polski No-Gi, które odbyły się w Luboniu. Dominik Watuszko wywalczył złoty medal. Srebrny medal zdobył Oskar Stachura, a brązowe medale wywalczyli Grzegorz Joniak i Izabela Jurków.