herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Promocja Rocznika Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

25 września w Muzeum Miejskim odbyła się promocja Rocznika Dzierżoniowskiego. Książka tradycyjnie podsumowuje najciekawsze wydarzenia, jakie miały miejsce w 2019 roku w mieście oraz opisuje sylwetki interesujących osób z naszego terenu. Oprócz tego w Roczniku znajduje się także rozdział poświęcony Powiatowi Dzierżoniowskiemu.

W piątkowym spotkaniu udział wzięli: Dorota Pieszczuch – wiceburmistrz Dzierżoniowa, Aneta Błaszczuk – dyrektor Wydz. Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Marek Chmielewski – wójt gminy Dzierżoniów, Elżbieta Nowakowska- Akkermans – Prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, Halina Wielgos – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wydanie Rocznika Dzierżoniowskiego za 2019 rok było współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

Podczas promocji Rocznika obecni byli także m.in. autorzy tekstów, osoby, których sylwetki zaprezentowane zostały w najnowszym numerze Rocznika Dzierżoniowskiego oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa.

Zebranych powitali Wanda Ostrowska, prezes TMD i Henryk Smolny, dyrektor Muzeum Miejskiego, który zaprezentował 29. tom Rocznika Dzierżoniowskiego i omówił jego okładkę.

Barbara Ciborska, członkini Rady Programowej i Zespołu Redakcyjnego przy udziale Teresy Rodak, również członkini Zespołu Redakcyjnego, przedstawiły w ciekawy sposób treść i autorów tekstów Rocznika Dzierżoniowskiego, zachęcając zebranych do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i zaprezentowanymi postaciami osób żyjących i pracujących wśród nas oraz z sylwetkami osób, które odeszły na zawsze.

Była to także okazja do obdarowania autorów i osób prezentowanych, pamiątkowymi egzemplarzami periodyku, natomiast pozostali uczestnicy spotkania mogli nabyć rocznik po cenie promocyjnej. Uroczystość zakończyła się podziękowaniem dla członków Rady programowej i Zespołu Redakcyjnego oraz skromnym poczęstunkiem.

Miłym akcentem na uroczystości była obecność Weroniki Karwackiej, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bielawy oraz Ryszarda Waksmunda – Wiceprezesa TPB. Z deklaracji prezesów TPB wynika wola nawiązania współpracy z TMD, co zostało przyjęte z zadowoleniem i sformułowaniem pierwszych ofert relacji i kontaktów.

W trakcie spotkania wysłuchano kilku utworów muzycznych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie – Amelii Ubych i Duszana Chrzana.
op. cit. TMD