herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dolnośląska Akademia Samorządu 2020

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rusza Dolnośląska Akademia Samorządu 2020, która od 2016 roku organizowana jest przez Fundację Merkury we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs dotyczy zwiększenia zaangażowania młodych Dolnoślązaków w działania z zakresu samorządności oraz pogłębienia wiedzy na temat samorządu terytorialnego.

Pomysły, inicjatywy i projekty do realizacji zgłasza dolnośląska młodzież, która na co dzień zaangażowana jest w działalność na przykład samorządu szkolnego, młodzieżowej rady gminy lub powiatu, organizacji pozarządowej, czy też klubu sportowego.

W Dolnośląskiej Akademii Samorządu 2020 wezmą udział również uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu Dzierżoniowskiego. Spotkanie grupy inicjatywnej odbędzie się 9 września o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie (ul. Świdnicka 38, sala Rady Powiatu).

Co można zyskać biorąc udział w przedsięwzięciu? Możliwość dofinansowania na realizację swojego pomysłu, spotkanie niesamowitych ludzi, integrację z rówieśnikami oraz udział w debacie z władzami samorządowymi województwa.