herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzień Europejski za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

9 maja na Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie zorganizowano wyjątkowy piknik rodzinny, który miał na celu uczczenie dwudziestolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

otwarcie Dnia Europejskiego przez burmistrza Dzierżoniowa

Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje. Uczestnicy mieli okazję podziwiać występy lokalnych artystów, które dodawały piknikowi wyjątkowego charakteru. W programie znalazły się pokazy taneczne, wokalne i muzyczne, prezentujące talent i pasję młodych artystów. Każdy z występów był wyjątkowy, przyciągając uwagę widzów różnych pokoleń.występ taneczny na scenie

Nie mniejsze emocje wzbudziły pokazy umiejętności i sprzętów służb mundurowych, w tym policji, straży pożarnej oraz służby więziennej. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem i były nie tylko okazją do zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem, ale także do zdobycia przydatnej wiedzy na temat działań na rzecz bezpieczeństwa.

zbliżenie na stoisko straży pożarnej z łodzią i wozem

Rodziny mogły odwiedzić liczne stoiska organizacji lokalnych i powiatowych, gdzie uzyskały cenne informacje na temat działalności różnych stowarzyszeń. Obecne były m.in. Polski Czerwony Krzyż, Sfera, Związek Harcerstwa Polskiego, Miasto Dzierżoniów i Dzierżoniowska Rada Kobiet, Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt Omyczek, Dzierżoniowski Ośrodek Wolontariatu. Stoisko Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie cieszyło się dużym zainteresowaniem, oferując nie tylko informacje o powiecie i jego atrakcjach, ale również skorzystać z konsultacji z prawnikami w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej czy otrzymać autorską kartę ICE – w nagłym wypadku. Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo rozdawane były kamizelki i elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność po zmroku.

prawnik, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i wicestarosta na stoisku starostwa

Dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak zamki dmuchane, które były dostępne bezpłatnie. Na miejscu czekały liczne atrakcje między innymi: pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, strefa animacji, konkursy i quizy z nagrodami. Tego typu przedsięwzięcia edukacyjno-prewencyjne skutecznie podnoszą bezpieczeństwo i minimalizują poczucie zagrożenia. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

strefa dmuchańców dla dzieci

Organizatorem projektu był Burmistrz Dzierżoniowa oraz Dzierżoniowska Rada Kobiet.

Burmistrz Dzierżoniowa na stoisku dzierżoniowa

Koordynatorem działań z obszaru bezpieczeństwa był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z partnerami:
• Biuro Promocji, Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie,
• Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie,
• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie,
• Areszt Śledczy w Dzierżoniowie,
• Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi,
• Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Dzierżoniowie.

Wydarzenie wsparli finansowo prywatni przedsiębiorcy:
– Przedsiębiorstwo Budowlane – Stanisław Miazga,
– Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie,
– Cooper Standard Sp. z o.o – Oddział Dzierżoniów.

Działanie zrealizowano w ramach powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat”.