herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzień Strażaka w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dzisiaj na terenie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbyły się obchody Dnia Strażaka, połączone z 30-leciem założenia Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział brali licznie zaproszeni goście – samorządowcy oraz przedstawiciele strażackiej społeczności. W wydarzeniu uczestniczył także starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Grażyna Wójcik.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka przypomniały zgromadzonym jak istotną rolę pełnią przedstawiciele tych służb w społeczeństwie oraz jakie zmiany musieli przejść na przestrzeni dziejów, by móc cieszyć się dzisiaj tak wielkim poważaniem. Służba strażaka przeszła zasadniczą ewolucję w ciągu ostatnich 30 lat i wymagała od niego podejmowania nowych wyzwań. Dziś strażacy niosą pomoc na wielu płaszczyznach, nie tylko walcząc z ogniem. Towarzyszą przy wypadkach drogowych, zatruciach, ewakuacjach, nadzorach itd. Zakres obowiązków jest niezwykle szeroki i wciąż dostosowuje się do szybko zmieniających się warunków.

Gratulacje do powiatowej komendy spłynęły z wielu stron – życzenia dzierżoniowskim strażakom złożyła m. in. poseł na sejm Monika Wielichowska, wiceburmistrz Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch oraz komendant wojewódzkiej straży pożarnej nadbrygadzista Marek Kamiński.

W trakcie ceremonii nadano specjalne tytuły oraz wyróżnienia zasłużonym strażakom, jak również przyznano dwa awanse.