herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

31 maja odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, która rozpoczęła się od wręczenia gratulacji dla żeńskiej drużyny Stowarzyszenia Klub Piłkarski Bielawianka Bielawa.

Piłkarki, sztab szkoleniowy i działacze odebrali gratulacje z rąk przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Grzebielucha oraz starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego za wywalczony w tym sezonie awans do I ligi kobiet.

Samorządowcy pogratulowali drużynie sukcesu i życzyli samych wygranych meczów w wyższej klasie rozgrywkowej. Warto podkreślić, że dla drugiej drużyny kobiet SKP Bielawianka ten sezon również zakończył się udanie, ponieważ nasze piłkarki awansowały do III ligi.

W dalszej części obrady zostały poświęcone omówieniu sprawozdań kierownika Delegatury w Dzierżoniowie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu oraz komendanta Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Ważnym punktem sesji była informacja dotycząca zadań realizowanych przez Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, ze szczególnym uwzględnieniem cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego w Powiecie Dzierżoniowskim. Informację przedstawiła radnym dyrektor wspomnianego wyżej wydziału Agnieszka Kruchlak.

W trakcie sesji radni podjęli również dwie uchwały. Pierwsza dotyczyła zmiany uchwały nr XLI/285/22 Rady Powiatu Dzierżoniowskiego z dnia 26 kwietnia 2022 roku w sprawie określenia zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Natomiast druga uchwała dotyczyła dokonania zmian w budżecie powiatu na 2022 rok.