herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Festyn edukacyjny „Bezpieczne wakacje”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

14 czerwca nad Jeziorem Bielawskim odbył się piknik dla dzieci z powiatu dzierżoniowskiego pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Zbliżające się wakacje są najlepszym momentem, by przypomnieć dzieciom i młodzieży jak bezpiecznie spędzić czas wolny, zwłaszcza nad wodą. Funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników festynu, wszystko o charakterze edukacyjnym. 

Na przystani żeglarskiej Klubu Wielka Sowa obyły się pokazy służb mundurowych, akcji ratunkowych oraz technik interwencyjnych. Chętni mogli skorzystać z wyjątkowej atrakcji, jaką było pływanie żaglówką i łodzią ratowniczą.

W ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Ich celem było sprawdzenie procedur i praktycznych działań w razie sytuacji kryzysowych. Takie ćwiczenia przygotowują powiatowe i gminne jednostki organizacyjne, inspekcje i straże do skutecznego zapobiegania i reagowania na zagrożenia, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. 

W festynie wzięli udział wicestarosta Andrzej Bolisęga, zastępca burmistrza Bielawy Aleksander Siódmak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Grażyna Wójcik, przedstawiciele jednostek policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej z powiatu dzierżoniowskiego oraz mieszkańcy powiatu. 

Działania realizowane są w oparciu o Powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat” realizowany przez Powiatową Komisję Bezpieczeństwa i Porządku.