herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Finałowa Gala “Mam Talent Dzierżoniów”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Znamy zwycięzców finałowej Gali "Mam Talent Dzierżoniów". Najlepszym talentem powiatu została ogłoszona Aleksandra Brzuszkiewicz z Piławy Górnej.

Trwające od maja przygotowania do „Mam Talent Dzierżoniów” zakończyły się wielkim finałem, który wyłonił najlepszy talent powiatu dzierżoniowskiego. Laureatka Aleksandra Brzuszkiewicz śpiewająco wywalczyła sobie główną nagrodę, pokonując w artystycznych zmaganiach wszystkich pozostałych kandydatów. Niemniej jury przyznało także miejsca drugie i trzecie, które trafiły kolejno do Mateusza Subocza oraz Wiktorii Kubiak.

Podobnie do Aleksandry Mateusz Subocz także zajmuje się śpiewem i to właśnie temu poświęcił swój występ. Natomiast Wiktoria Kubiak otrzymała nagrodę za grę na elektrycznym ukulele.

Konkurs oprócz wyłonienia najbardziej utalentowanych osób miał przede wszystkim rozbudzić w młodzieży chęć do szukania własnej pasji, a tym którym już się to udało ułatwić ukazanie jej światu. Nadrzędnym celem był też samorozwój, a nade wszystko – po prostu dobra zabawa.

„Mam Talent Dzierżoniów” okazał się pomysłem niezwykle trafionym i zdobył ogromną popularność, o czym świadczyć może liczba sprzedanych biletów i obszerna lista kandydatów. Sukces przejawia się również w zaangażowaniu w wydarzenie doświadczonych twórców scenicznych. W jury zasiedli bowiem:

  • Julia Stawska – wybitna tancerka oraz choreograf. Tańczyła na największych parkietach Europy. Julia jest zwyciężczynią wielu prestiżowych zawodów w Polsce, a także za granicą między innymi we Francji czy Belgii. Brała udział w spektaklu „National Affairs”, jeżdżąc po wielu teatrach w całej Polsce.
  • Paulina Lenda-Kozub – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, producent, instruktorka wokalna i animatorka kultury. Pochodzi ze Świdnicy, śpiewa i doskonali swój warsztat od kilkunastu lat. Ukończyła „Public Speaking and Voice Projection” w Londynie. Obecnie całą uwagę poświęca produkcji muzycznej i współpracy z młodą wytwórnią, która pomaga początkującym artystom. Aktywnie koncertuje na arenie polskiej, jak i międzynarodowej (Czechy, Niemcy, Hiszpania), reprezentując nasz kraj. Poza działalnością stricte sceniczną, od kilku lat pracuje także jako instruktorka wokalna i animatorka kultury prowadząc Autorskie Studio Piosenki. W duecie LENDA/KOZUB dumnie reprezentowała Dolny Śląsk, zdobywając ogrom nagród na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Jest także kilkukrotną finalistką „Szansy Na Sukces” oraz finalistką pierwszej edycji TVN-owskiego show „Mam Talent”
  • Piotr Denisiuk – finalista X edycji „Mam Talent!”. Jego występy są połączeniem magii i rozrywki na najwyższym poziomie, dzięki czemu jest to pewny efekt WOW. Specjalizuje się w występach dla dorosłych, przede wszystkim na eventach, imprezach firmowych i weselach. Jako jeden z Mistrzów Magii współtworzy spektakl: “Prestiż”
    Organizatorem akcji była organizacja młodzieżowa Sfera przy dużym wsparciu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, miasta Dzierżoniów oraz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu talentów – zarówno tym którzy przeszli eliminacje, jak i tym którzy nie przedostali się dalej. Pamiętajcie, by niezależnie od wyroków sędziów zawsze pielęgnować swoje talenty i pozwolić swoim marzeniom się rozwijać.