herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzień Dziecka oraz Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa na Alei Bajkowych Gwiazd

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

1 czerwca powiat dzierżoniowski brał udział w dwóch akcjach mających na celu nie tylko uczcić przypadający na początek czerwca Dzień Dziecka, ale również promować bezpieczeństwo i nieodpłatną pomoc prawną wśród mieszkańców powiatu.

Wydarzenie odbyło się na terenie Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie i realizowane było w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości Oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego „Bezpieczny Powiat”. Działania powiatu połączono z miejskimi obchodami Dnia Dziecka, czego efektem był szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu.

Oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych mieszkańcy miasta i powiatu mogli między innymi założyć kartę ICE, skorzystać z porad radcy prawnego, czy też uzyskać informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej. Prowadzono także działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przekazywano uczestnikom elementy poprawiające widoczność po zmroku oraz kamizelki odblaskowe.

Wszystkie te działania zostały przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Niezależne Forum Doradczo-Szkoleniowe. Przedstawiciele Stowarzyszenia zachęcali mieszkańców do rozmowy, a przede wszystkim do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w różnych punktach zlokalizowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Ponadto prowadzono działania promocyjne powiatu, zachęcające przechodniów do odkrywania piękna i tajemnic naszego regionu.

Warto dodać, że w trakcie trwania imprezy odbył się finał X Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku. Akcja Zespołu Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej przyniosła rejestrację w bazie Fundacji DKMS Polska kilkudziesięciu nowych potencjalnych dawców szpiku. Ich szpik to dla chorych na białaczkę szansa na lepsze zdrowie i życie.

Koordynatorem wydarzenia ze strony powiatu dzierżoniowskiego był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.